Pakowanie przesyłki - jak się do tego zabrać

Rzadko kiedy, wysyłamy do kogoś przesyłki. Robimy to w wyjątkowych okolicznościach, jak chociażby ze względu na czyjeś urodziny lub imieniny, a także z okazji świąt. Poczta i firmy kurierskie przechodzą wówczas prawdziwe oblężenie. Nie da się jednakże ukryć, że w przypadku pakowania paczuszek przez osoby prywatne, które nie mają w tym żadnego doświadczenia, może okazać się, że towar nieco ucierpi, jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczony.

O czym więc powinniśmy pamiętać?

W pierwszej kolejności powinniśmy zdawać sobie sprawę, że to, w jaki sposób zapakujemy dany przedmiot, uzależnione będzie od tego, z jakim typem zawartości mamy do czynienia. Wiadomo, że kartki świątecznej, nie będziemy pakować w dokładnie taki sam sposób, jak kosztownej płyty CD z grą komputerową. Musimy więc określić, jaki rodzaj towaru czy paczki, chcemy zapakować.

Przy dokumentach i przedmiotach nie narażonych na czynniki zewnętrzne…

Czy zastanawiałeś się, w jaki sposób przesłać kilka faktur do klienta lub bluzkę z okazji urodzin Mamy? Przedmioty te przecież nie są narażone na stłuczenie czy zgniecenie. W związku z tym, nie musimy przejmować się jakimiś szczególnymi zabezpieczeniami. Wystarczające będzie włożenie ich do bąbelkowej koperty. W przypadku ważniejszych dokumentów, powinniśmy zwracać uwagę, by dopasować do nich format koperty. W przeciwnym razie, będą one pogniecione. Foliowa warstwa we wnętrzu koperty sprawi, że do środka nie powinna dostać się wilgoć, a to właśnie ten czynnik miałby najbardziej zagrozić zawartości przesyłki.

Co z przedmiotami szklanymi, elektroniką?

Gdy w grę jednak wchodzi wysyłka produktów bardziej narażonych w transporcie, które nie będą przez kuriera czy pocztę serwowane automatycznie, warto skorzystać z dodatkowych zabezpieczeń, jakich na rynku jest mnóstwo – od wypełnień powietrznych, papierowych, po specjalne chrupki z elastycznej pianki oraz naklejek, które mają informować transportującego przesyłkę, że wewnątrz kartonu znajduje się delikatny towar. Każde dodatkowe zabezpieczenie podnosi bezpieczeństwo naszej paczki – jeśli więc zamawiamy kosztowny towar, nie starajmy się oszczędzać dziesięciu złotych na jego ochronę, ponieważ straty będą niewspółmierne do korzyści.

O serwisie

Wszystko na temat usług kurierskich i nie tylko! 

Zapraszamy do czytania.

Kontakt

Kraków

888-888-887

kontakt@transclean.com.pl

Galeria