Proste wysyłanie przesyłek – poradnik

Odpowiedź na pytanie, dotyczące tego, jak wysłać paczkę jest o wiele bardziej skomplikowana, niż mogłoby się to nam wydawać. Przede wszystkim, możemy wybrać spośród przynajmniej kilku możliwości. Po pierwsze, możemy postawić na pocztę polską, kurierów, paczkomaty oraz tanie serwisy brokerskie.

Jeszcze kilka lat temu nie było tak kolorowo...

Powinniśmy docenić nowoczesny komfort, ponieważ jeśli chodzi o kwestię nadawania paczek, to jeszcze kilka lat temu nie było tak wygodnie, jak dzisiaj. Najpopularniejszą opcją, a więc najtańszą była poczta polska. Przez pewien czas była to jedyna możliwość. Chcąc wysłać paczkę, klient zmuszony był do udania się do jednej z siedzib pocztowych i osobiście odstać swoje w długiej kolejce. Jako, że codziennie wysyłano sporą liczbę paczek, to warto sobie wyobrazić, że były one dość pokaźne.

Co, jeśli postawilibyśmy na kuriera?

Decydując się na kuriera, mieliśmy kiedyś dwie opcje – wystawianie zamówień telefonicznie lub w siedzibie firmy kurierskiej. W pierwszym przypadku, wystarczyło zadzwonić do kuriera i umówić się z nim na konkretny termin. Gdy ten przyjeżdżał, pomagał wypisywać specjalny list przewozowy i fakturę, dzięki którym pobierał opłatę za usługę kurierską. Każda osoba, która obecnie wysyła paczkę, może liczyć na znacznie większą wygodę, niezależnie od tego czy jest klientem indywidualnym czy też jest przedstawicielem firmy, która ma podpisaną umowę z daną firmą kurierską.

U brokera kurierskiego może być taniej

Dodatkowo, pojawiły się także opcje tzw. serwisów internetowych, nazywanych wysyłkowymi. Nazywa się je także brokerami oraz agentami kurierskimi. Niskie ceny przesyłek kuszą także dawnych klientów poczty polskiej. Okazuje się bowiem, że brokerzy mogą mieć nawet kilkadziesiąt procent niższe ceny, niż na wcześniej wspomnianej poczcie. Kolejną zaletą nowego rozwiązania, serwowanego nam przez e-commerce, okazuje się niezbyt skomplikowany stan, z jakim możemy zaprosić kuriera przez internetową sieć. Nie trzeba więc spędzić wielu godzin na telefonie.

O serwisie

Wszystko na temat usług kurierskich i nie tylko! 

Zapraszamy do czytania.

Kontakt

Kraków

888-888-887

kontakt@transclean.com.pl

Galeria