Jak bezpiecznie i bez strat otworzyć paczkę?

Wydaje się, że otwieranie paczek nie należy do najbardziej skomplikowanych zadań, dlatego wiele osób bagatelizuje problem, gdy tylko otrzyma paczkę. Odruchowo podpisujemy kwitek u kuriera, zamykamy drzwi i zabieramy się za otwieranie zawartości – jest to jednak błędne zachowanie, ponieważ nigdy ie wiadomo, w których przypadkach, paczka ucierpi w trakcie transportu lub czy sprzedawca, który będzie pakował paczkę, prześle nam odpowiedni towar. Nie dajmy się więc oszukać!

W jaki sposób zabezpieczyć się przed nieprzyjemnościami?

W pierwszej kolejności, powinniśmy zweryfikować, w jaki sposób wygląda nasza przesyłka. Powinniśmy zwracać baczną uwagę na to, w jaki sposób wygląda taśma zabezpieczająca, plomby na opakowaniu producenta, a także folia stretch, jaką zabezpiecza się przesyłki. Nie może być ona także zaklejona taśmą firmy kurierskiej czy też przewoźnika, bo może to oznaczać, że któryś z pracowników firmy kurierskiej, ingerował w zawartość naszej paczki. Zdarza się także, że przy zamówieniach na większą ilość paczek, jedna czy dwie, mogą się zagubić. Niektóre przesyłki, które zamawiane są z jednego sklepu internetowego czy też od jednego dostawy, pakowane są oddzielnie. Warto poprosić, by towar został spakowany w jedno duże pudełko, o ile nie zagrozi to bezpieczeństwu przesyłki, ponieważ można w ten sposób liczyć na większą pewność, że wszystko dojdzie na czas.

Co, jeśli z przesyłką coś będzie nie tak?

Gdyby okazało się, że wygląd naszej paczki będzie budził naszą niepewność lub wątpliwości, najlepiej byłoby odmówić przyjęcia takiej paczki i skontaktować się telefonicznie z dostawcą towaru, ale i także z centralą firmy kurierskiej, by wyjaśnić zaistniałą sytuację. Gdyby się jednak okazało, że przesyłka wygląda odpowiednio z zewnątrz, również nie możemy do końca ufać naszemu dostawcy – warto w takiej sytuacji poprosić kuriera o jeszcze kilka chwil cierpliwości i w jego obecności rozpakować paczkę. Jeśli zawartość nie byłaby w odpowiednim stanie, można byłoby wówczas spisać protokół szkody i liczyć na odpowiednie zadośćuczynienie ze względu na straty.

O serwisie

Wszystko na temat usług kurierskich i nie tylko! 

Zapraszamy do czytania.

Kontakt

Kraków

888-888-887

kontakt@transclean.com.pl

Galeria