Wyzwania przed branżą kurierską

Jeden ze znanych przedstawicieli firmy, zajmującej się usługami logistycznymi i dostarczaniem wszelkiego rodzaju ładunków, Marvin Schlanger z CEVA Logistics, dyskutował na dyskusji panelowej o wyzwaniach, jakie pojawiają się codziennie przed firmami kurierskimi i dostawczymi. Wydarzenie miało miejsce w Chicago, w trakcie jedenastego szczytu 3PL. -Rozległość i kompleksowość działalności branży łańcucha dostaw, wspierającej klientów, mają decydujące znaczenie dla sukcesu klienta. Zakres umiejętności, wiedza oraz zaangażowanie to coś, z czego powinniśmy być dumni. Jednak wartość, którą dostarczamy, wykracza poza zwykłą redukcję kosztów przeładunku towarów. Prawdziwa wartość tworzona jest poprzez wspólną pracę klienta i dostawcy w celu optymalizacji projektowania całego łańcucha dostaw – tłumaczył Marvin Schlanger.

Logistyka firm kurierskich

Doskonałym dowodem na potwierdzenie CEO firmy CEVA jest wprowadzanie przez drobne firmy kurierskie opcji śledzenia przesyłek. Nie jest to opcja zarezerwowana dla Poczty Polskiej i Inpostu. Usługa ta stała się więc standardem na rynku kurierskim. Na powyższym przykładzie, widać też, że rynek ten jest niezwykle dynamiczny i ciągle się zmienia.O czym dokładnie mówił Schlanger?

Schlanger zwracał przede wszystkim uwagę na branże transportową i łańcuchu dostaw na większe ilości. Chodziło zatem o dostawy towarów, na jakie pozwalają sobie raczej firmy produkcyjne i większe przedsiębiorstwa. Z całą pewnością, nie ma tutaj mowy o drobnych przesyłkach poniżej kilku kilogramów, jakie wysyłają klienci indywidualni. Z drugiej strony, to właśnie na większych dostawach wzorują się firmy kurierskie, oferujące przesyłki na drobne gabaryty: - W odpowiedzi na tę potrzebę CEVA stworzyła praktykę konsultingu i obecnie dostarczamy tę wartość. Nasza oferta rozwiązań łańcucha dostaw daje klientom więcej informacji na temat przemieszczania się ich towarów. Te dwa przykłady pokazują w jaki sposób będziemy dalej koncentrować się na doskonałości działań operacyjnych na rzecz naszych klientów.

O serwisie

Wszystko na temat usług kurierskich i nie tylko! 

Zapraszamy do czytania.

Kontakt

Kraków

888-888-887

kontakt@transclean.com.pl

Galeria