Pięć zasad czemu warto żyć w zgodzie z kurierami

Nasi rodacy coraz częściej decydują się na wykonywanie zakupów za pośrednictwem internetowej sieci. Właśnie dlatego, korzystają także częściej z usług kurierów, którzy jednak bardzo często zawaleni są wręcz pracą. W związku z tym, zdarza się że przedstawiciele firm kurierskich są nieprzyjemni i niemili. Warto zatem zapoznać się z kilkoma zasadami, dzięki którym łatwiej będzie nie narazić się kurierowi, a więc sprawić, że nasza przesyłka będzie bezpieczniejsza? W poniższym artykule postaramy się zaproponować kilka rad, dzięki którym łatwiej będzie żyć z kurierami w zgodzie...

Przesyłka powinna być przygotowana regulaminowo

Pierwszym trudnym zadaniem, przed jakim klient będzie postawiony, okaże się odpowiednie przygotowanie paczki. Gdy okaże się, że do paczki wrzucimy jakiś produkt bez odpowiedniego zabezpieczenia wypełnieniami papierowymi lub powietrznymi/folią bąbelkową, a w paczce coś będzie grzechotać czy tłuc się, kurier będzie mógł nie przyjąć paczki, ponieważ będzie przejmował się jej bezpieczeństwem. Wielu kurierów, bojąc się o opinię swojego przedsiębiorstwa, nie będzie brać na siebie tak rozległego ryzyka. Zanim więc chcemy coś wysyłać, przekonajmy się w regulaminie, czy firma zaakceptuje paczkę tych gabarytów.

Przejrzyście zabezpieczony adres

Na każdej z paczek, którą przesyłamy, powinny znaleźć się przejrzyste dane adresowe, zarówno nadawcy jak i odbiorcy. W przeciwnym razie, kurier zyskuje kolejny powód, dla którego miałby prawo nie przyjąć paczki. Czytelnie zapisany adres także zabezpiecza paczkę – jeśli adresat jej nie odbierze, zostanie ponownie odesłana do nadawcy. Warto zainwestować w specjalne koperty plastikowe do kopert przewozowych, nazywane potocznie przylgami. Wystarczy włożyć karteczkę z adresem do takiej folii, ponieważ w taki sposób zapewnimy sobie pewność, że tusz nie rozmaże się pomimo zmiennych warunków pogodowych. W taki sposób, będziemy mieć pewność, że przesyłka rzeczywiście zostanie doręczona. Koperty do list przewozowych można nabyć zaledwie w cenie kilku groszy za sztukę, dlatego nie będzie to specjalnym problemem, zwłaszcza że można je kupić na poczcie polskiej.

O serwisie

Wszystko na temat usług kurierskich i nie tylko! 

Zapraszamy do czytania.

Kontakt

Kraków

888-888-887

kontakt@transclean.com.pl

Galeria