Pojedź i zarabiaj

Osoby poszukujące środka transportu stworzono aplikację mobilną o nazwie blablacar.pl, która miała na celu jednoczenie społeczności kierowców, a tym samym zmniejszanie opłat za eksploatację pojazdów i paliwo. Okazało się jednak, że to nie jedyny pomysłowy wynalazek, związany z urządzeniami mobilnymi. Od niedawana, na rynku pojawiło się także jadezabiore.pl. Jest to serwis, który łączy wszystkie osoby wysyłające paczki z kierowcami. Dla wysyłających powstaje więc opcja szybszej i sprawniejszej dostawy paczek, a dla pozostałych jeszcze dodatkowego obniżenia kosztów przejazdu.

Jak zrodził się pomysł?

Uważa się powszechnie, że koncepcja na portal JadeZabiore.pl powstała w związku z niezadowoleniem z szukania czegoś, co musi być proste do odnalezienia. Twórcami serwisu są Łukasz Starowicz a także Wojciech Szulc, którzy znają się od lat osiemdziesiątych. Poznali się w klubie żeglarskim. Kiedyś, wyjeżdżając wspólnie do Anglii, zastanawiali się nad znalezieniem dowolnej paczki, którą mogliby ze sobą zawieźć, by za drobną opłatą dostarczyć przy okazji do adresata za granicą. W taki sposób, planowali częściowo odzyskać koszty podróży. Przeszukując fora internetowe, dość szybko odszukali mnóstwo ogłoszeń. Okazało się, że jedno z nich związane było z nazwą miasta, do którego zamierzali się udać. Po kontakcie z autorem okazało się, że jest to już sprawa całkiem nieaktualna.

Gdzie więc krył się problem?

Jak na ten temat wypowiadają się sami twórcy portalu? - Wiele spośród postów pozostawało bez odpowiedzi, gdyż bardzo szybko znikały z pierwszej strony i wkrótce były nie do odnalezienia. Pomyśleliśmy, że przydałoby się narzędzie, które pozwoliłoby uporządkować ten bałagan. A że z Anglii do Polski podróż długo trwa, to i czasu na rozmowy było pod dostatkiem. – tłumaczył pan Łukasz. Mężczyźni wspólnie uznali, że jeśli tyle osób chciałoby wysyłać paczki, a na polskich drogach porusza się około dwudziestu milionów pojazdów, to warto byłoby ze sobą połączyć obie sprawy. W taki sposób, pozwoliłoby to przynosić korzyści obu stronom.

O serwisie

Wszystko na temat usług kurierskich i nie tylko! 

Zapraszamy do czytania.

Kontakt

Kraków

888-888-887

kontakt@transclean.com.pl

Galeria